سوالات متداول

شما نیاز به گرفتن عکس رنگی از صفحه اصلی و اول پاسپورت، کارت ملی و همچنین سلفی به همراه پاسپورت و کارت ملی در دست، دارید.

هر مدل کارت در دنیا محدودیت مشخص روزانه و ماهانه برای مصرف دارد. محدودیت روزانه لیراکارت ۲۰ هزار لیر و ماهانه آن ۱۰۰ هزار لیر می‌باشد.

هر مدل کارت در دنیا محدودیت مشخص روزانه و ماهانه برای مصرف دارد. محدودیت روزانه لیراکارت ۲۰ هزار لیر و ماهانه آن ۱۰۰ هزار لیر می‌باشد.

زمان ثبت درخواست تا ارسال و دریافت کارت حداکثر هفت روز کاری می‌باشد.

بله. در تمام کشورها و شهرهایی که پوشش مسترکارت وجود دارد از لیراکارت می‌توانید استفاده کنید.

انتقال مالی بین کشورها نیازمند سرویس Swift است و در حال حاضر برای کاربران ایرانی با توجه به محدودیت‌های رایج، امکان پذیر نیست.

هزینه تبدیل ارز توسط مسترکارت مشخص می‌شود و معمولا بین ۰.۵ (نیم) درصد و در گرانترین حالت تا سقف ۴ درصد از تراکنش شما می‌باشد.

این نرخ بر اساس میزان خرید شما می‌باشد. برای مثال در یک تراکنش ۱۰۰۰ یورویی کارمزد نزدیک به ۱.۸ درصد می‌شود.

نام شما که بر روی پاسپورت نوشته شده است، روی کارت نوشته می‌شود.

همکاران ما در ایران و ترکیه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

به دلیل اینکه کاربران نباید از داخل خاک ایران اقدام به پرداخت اینترنتی نمایند، هر گونه مسئولیت مربوط به پرداخت به عهده آنها می باشد.

در صورتی که اخطار از طرف مسترکارت بابت فعالیت مشکوک پرداخت اینترنتی مشاهده شود، امکان مسدود شدن حساب کاربری وجود دارد.

کارت شما دارای ۵ سال اعتبار می‌باشد و تا ژانویه ۲۰۲۸ اعتبار خواهد داشت.

حساب لیر شما دائمی است و تا زمانی که از خدمات استفاده می‌کنید فعال می‌ماند. پس از منقضی شدن کارت، صرفا نیازمند تهیه کارت جدید و اتصال به حساب خود هستید.

حساب شما از نوع دبیت می‌باشد که امکان شارژ مجدد دارد. کارت شما توسط مسترکارت صادر می‌شود و به حساب لیر شما در ترکیه متصل است. 

جهت شارژ در پنل کاربری خود می‌توانید اقدام نمایید.

محدودیت روزانه برای خرید و استفاده از کارت معادل ۱۰۰۰ یورو برابر با تقریب ۲۰ هزار لیر می‌باشد.

محدودیت ماهانه برای خرید و استفاده از کارت معادل ۵۰۰۰ یورو برابر با تقریب ۱۰۰ هزار لیر می‌باشد.

این محدودیت با آغاز ماه جدید میلادی از نو شروع می‌شود. 

کارت صادر شده با همکاری مسترکارت می‌باشد و در تمام کشورها و شهرهایی که مسترکارت پوشش شبکه دارد، این کارت کار می‌کند.

توجه: مسترکارت همکاری خود را با روسیه قطع کرده است و این کارت در روسیه کار نمی‌کند.

با استفاده از لیراکارت می‌توانید اقدام به خرید اینترنتی از شبکه‌های IPG مختلف نمایید. رمز 3D یا دوم نیز به شماره ایران شما پیامک می‌شود.

توجه: برخی از سایت‌ها محدودیت‌هایی برای خرید اینترنتی اعمال می‌کنند. برای مثال افزودن کارت به اپل آی دی آمریکا امکان پذیر نیست چرا که اپل برای اپل آی دی هر کشور، صرفا کارت صادره از آن کشور را می‌پذیرد و مسترکارت صادره از فرانسه نیز با اپل آی دی آمریکا کار نمی‌کند.

در ترکیه به قابلیت پرداخت بدون تماس،‌ temassız گفته می‌شود. جهت پرداخت به این شیوه کافیست کارت خود را بر روی دستگاه پوز قرار دهید.
برای پرداخت‌های زیر ۷۰۰ لیر نیازی به رمز عبور ندارید. به همین دلیل حفاظت فیزیکی از کارت و جلوگیری از مفقودی، اهمیت بسیار زیادی دارد. 

توجه: در صورت مفقود شدن در حساب کاربری خود در سایت نسبت به غیرفعال سازی کارت اقدام نمایید.

قابلیت برداشت وجه از دستگاه‌های ATM یا Bankomat برای شما فراهم شده است. با استفاده از لیراکارت می‌توانید اقدام به برداشت وجه تا سقف ۵۰۰ لیر در روز نمایید.

توجه: دستگاه ATM هر بانک، نرخ کارمزد مخصوص به خود را دارد. پیشنهاد می‌شود تا حدامکان به دلیل نرخ‌های متنوع کارمزدها اقدام به برداشت وجه ننمایید. برداشت وجه در کشوری خارج از ترکیه به مراتب بیشتر می‌شود.

جزییات خرج‌کرد و ریز صورت‌حساب در حساب کاربری شما نمایش داده می‌شود.